Projekt VHS - archiwalne spotkania Czarnych!

Wszystko na temat naszej Drużyny

Re: Projekt VHS - archiwalne spotkania Czarnych!

Postprzez MureQ 14 Sie 2013, 20:24

Mała podpowiedź.

Od jutra zaczną być publikowane mecze z następnego sezonu po tym, który teraz zakończyłem prezentować.

No i może trochę przesadziłem ze staniem publiki przez pół kwarty, ale doping był w tym meczu wyjątkowo głośny, a na dwie minuty przed końcem Gryfia zaczęła szaleć ;)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Miejscowość: Słupsk

Postprzez realista444 14 Sie 2013, 21:35

Czarni - Prokom 66:62 ???
realista444
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Dezext 15 Sie 2013, 10:11

Ja bym stawiał na Czarni-Anwil.
Awatar użytkownika
Dezext
MVP
MVP

Postprzez Dafi 15 Sie 2013, 11:31

Czarni - Noteć Inowrocław :P
Dafi
MVP
MVP

Postprzez sisar 15 Sie 2013, 14:22

Też stawiam na CZARNI-NOTEĆ.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez MureQ 15 Sie 2013, 14:46

Dezext napisał(a):Ja bym stawiał na Czarni-Anwil.

BINGO! :)

Niestety oprócz sezonu 2002/2003 mam jedynie pojedyncze spotkania Czarnych z innych lat. Serie będą zatem króciutkie. Całe szczęście kilka interesujących spotkań się uchowało. Zmienię jednak formę i nie będę opisywał całego sezonu, gdyż w tym przypadku mija się to z celem. Skupię się na najważniejszych cechach danej konfrontacji.

Pierwszym meczem z sezonu 2003/2004, który mam do zaprezentowania, jest bój stoczony z Anwilem Włocławek w Słupsku, którego losy ważyły się do ostatniego gwizdka. Warto podkreślić, że Anwil był wtedy aktualnym Mistrzem Polski. Drużynę, chociaż przebudowaną w znacznym stopniu, dalej prowadził Andrej Urlep, który do tej pory miał 100% skuteczność wygrywania finałów w Polsce. Nie ma co ukrywać, że nie byliśmy faworytem tego meczu...

Czarni natomiast mieli spore problemy kadrowe. Kilka tygodni wcześniej Słupsk opuścił pierwszy rozgrywający Sean Kennedy (aktualnie agent koszykarski - to on właśnie reprezentuje Jordana Hullsa). Tuż po nowym roku do zespołu dołączył Jerry Green - gracz, który po epizodzie w Słupsku całkiem udanie kontynuował karierę w ligach włoskiej i niemieckiej. Z miejsca stał się jednym z liderów drużyny. Ponadto Zbyszkiem Białkiem oficjalnie zaczęli interesować się skauci NBA, co bez wątpienia narobiło sporo pozytywnego szumu, ale i przewróciło w głowie wtedy bardzo młodemu koszykarzowi.

Początek roku 2004 okazał się jednak niespodziewanie udany dla zespołu Czarnych. 10 stycznia sprawiliśmy wielką sensację, wygrywając 66:62 z faworyzowanym Prokomem Treflem Sopot, który zmierzał powoli po swój pierwszy tytuł mistrzowski (do dzisiaj mam tygodnik Basket, który na okładce zamieścił zdjęcie z Gryfii okraszone tekstem "Niespodzianka w EBL. Czarni lepsi od Prokomu!"). Mało kto się spodziewał, że podobny sukces odniesiemy raptem tydzień później, pokonując także Anwil Włocławek. Porównywalną serię zwycięstw wcześniej mieliśmy tylko raz: w debiutanckim sezonie 1999/2000, wygrywając kolejno z Hoopem Pruszków i Zepterem Śląskiem Wrocław.

W obu spotkaniach liderem punktowym Czarnych był Zbyszek Białek, ale myślę, że cichym bohaterem (szczególnie meczu z Anwilem) należy uznać Łukasza Żytko. Pamiętam również, że oba spotkania należą do czołówki naszych, kibicowskich dokonań - były momenty, gdy Gryfia autentycznie eksplodowała głośnym "CZARNI-NI-NI" (szkoda, że po remoncie dachu i przez to zmienionej akustyce efekt ten jest już chyba nieosiągalny). Piękne zwycięstwo w niestety generalnie słabym sezonie.

Gorąco zapraszam do obejrzenia tego spotkania!

Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez Dezext 15 Sie 2013, 15:25

Mlody byłem ale pamiętam tą końcówkę jak by to bylo wczoraj ;). Niesamowita atmosfera.
Awatar użytkownika
Dezext
MVP
MVP

Postprzez Samar 15 Sie 2013, 20:04

Sorki za offa, ale przypomnijcie mi proszę w którym sezonie wygrywaliśmy z Anwilem bodaj 12 czy 14 pkt w ostatniej kwarcie i w kilka minut(2-3?) daliśmy się dogonić. Z góry dzięki- skleroza nie boli...
Nie ma zlej pogody sa tylko niewlasciwe ubrania!
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Postprzez Dafi 15 Sie 2013, 20:45

Dafi
MVP
MVP

Postprzez biedronaaa 15 Sie 2013, 21:06

Samar napisał(a):Sorki za offa, ale przypomnijcie mi proszę w którym sezonie wygrywaliśmy z Anwilem bodaj 12 czy 14 pkt w ostatniej kwarcie i w kilka minut(2-3?) daliśmy się dogonić. Z góry dzięki- skleroza nie boli...

Też mam ten mecz przed oczami i chętnie bym go obejrzał . Nie ma ktoś tego meczu ? To byl chyba jeden z pierwszych moich meczy , ale nie zapomnę nigdy ich 3 w ostatniej minucie a to nie było tak , ze na minute do konca+12 i zrobili runa i w dogrywce dobili?
biedronaaa
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Dezext 15 Sie 2013, 21:13

Była dogrywka.
Awatar użytkownika
Dezext
MVP
MVP

Postprzez panczowy 15 Sie 2013, 23:16

Dante Swanson Show.
Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier, mówię: "Ratujcie drzewa!". Kiedy słyszę techno... k***a, nie wiem z czego zrobione są płyty CD, ale ratujcie to!
panczowy
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka

Miejscowość: Glasgow

Postprzez MureQ 17 Sie 2013, 13:25

Po niezbyt udanej rundzie zasadniczej Czarni przystąpili do Pre PlayOff - dziwnego tworu, który dodawał kolejną rundę PO dla zespołów z miejsc 5-12. My zakończyliśmy na 8 miejscu, trafiliśmy zatem na 9 Astorię Bydgoszcz, która w drugiej części sezonu zaczęła się rozkręcać. Jej liderami byli Amerykanie Dante Swanson i Ed O'Bannon, ponadto w drużynie występowali byli zawodnicy Czarnych: Krzysztof Wilangowski, Rusłan Bajdakow i Grzegorz Arabas.

Do Słupska wrócił natomiast Sean Kennedy, który zagrał już w ostatniej kolejce RS, gdy w drużynie ciągle był Green - był to bardzo wysoko przegrany mecz wyjazdowy z Polonią Warszawa (88:51). Obaj Amerykanie w PrePO zaczęli się wymieniać w składzie. W pierwszych dwóch spotkaniach rozgrywał już Kennedy. W Słupsku udało się zwyciężyć w pierwszym meczu, jednak po bardzo słabym występie, 63:55. W rewanżu goście nie dali nam już jednak szans: wygrali 67:58 i tym samym zremisowali rywalizację do stanu 1:1, zyskując w tym momencie przewagę parkietu.

Mając ciągle nadzieję na awans do PO, pojechaliśmy bojowo nastawieni do Bydgoszczy. Tym razem rozgrywał ponownie Green, którego był to ostatni mecz w barwach Czarnych. Zapraszam do obejrzenia tego spotkania:

Zamieszanie w składzie nie sprzyjało konsolidacji zespołu i stabilizacji gry. Widać to było na boisku i Astoria wykorzystała bardzo dobrze ten fakt. Zapraszam do obejrzenia ostatniego spotkania PrePO:
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez MureQ 21 Sie 2013, 16:16

Ok, było kilka dni przerwy, ale już wracam z kolejnymi nagraniami. Przyznam się, że powoli kończą mi się mecze - ze "świeżych" nagrań zostały mi jeszcze pojedyncze spotkania z sezonu 2001-2002. Ale na to przyjdzie czas później.

Teraz prezentuję jedyne nagranie całego meczu z sezonu 2004/2005, które posiadam. Był to generalnie bardzo słaby sezon ze zdecydowanie najgorszym wynikiem w historii występów Czarnych w ekstraklasie, gdzie do ostatnich kolejek musieliśmy walczyć o utrzymanie. Roszady trenerów, zmiany w składzie, słabi lub ewentualnie przeciętni gracze, kiepskie wyniki i generalnie marna gra składają się na obraz moim zdaniem najgorszej drużyny w historii słupskiej koszykówki. Całe szczęście sezon później obraz zespołu był całkiem inny.

Ten mecz, chociaż z koszykarskiego punktu widzenia jest beznadziejnym widowiskiem, jednocześnie stanowi w mojej ocenie idealne podsumowanie gry Czarnych w sezonie 2004/2005. Jest to również prawdopodobnie najbardziej frajersko przegrany mecz w historii klubu - nie przypominam sobie bardziej beznadziejnej porażki, chociaż kilka spotkań może także o to miano walczyć.

Zapraszam do oglądania, jak nie całego spotkania, to przynajmniej kilku ostatnich minut.

Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez MureQ 21 Sie 2013, 17:12

I teraz taki "pozaprojektowy" bonusik. W sezonie 2004/2005 kilka filmików z najciekawszymi akcjami Czarnych stworzył Przemas. W ramach ciekawostki wrzuciłem te nagrania na nasz kanał :) Sporo akcji Marco Spearsa, który faktycznie był jednym z najlepiej "dunkujących" graczy Czarnych.

Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez MureQ 09 Wrz 2013, 20:18

Polacy kończą dzisiaj Eurobasket, a ja kończę Projekt VHS - więcej nagrań już po prostu nie mam. Jeżeli ktoś dysponuje takimi, to jak zwykle proszę dać znać.

Dzisiaj masówka - na YouTube są już wszystkie spotkania z sezonu 2000/2001 (były już wrzucane kilka lat temu) oraz 2001/2002 (niewiele). Nie będę tutaj pojedynczych nagrań wrzucał, wszystkie są dostępne w pierwszym wpisie tego tematu: viewtopic.php?p=103893#p103893

Ewentualnie można zajrzeć do specjalnie utworzonych playlist:

Wszystkie mecze archiwalne: http://www.youtube.com/playlist?list=PLBDBFFD6431A5E146

Sezon 1999/2000: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo5oxBFZ_tn__Wnlb6lyeO9W

Sezon 2000/2001: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo7l1pF6ICo2QgMCUaylszTg

Sezon 2001/2002: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo7w5Vswkv0ZkDavA3Ko24WD

Sezon 2002/2003: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo5UrliK8iqzfnJhS2VIukDs

Sezon 2003/2004: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo7ErzWic6S4ZO4SS2dsiNm4

Sezon 2004/2005: http://www.youtube.com/playlist?list=PLt2DHi6PZYo4SlMKrq_HV9jsplh5JAkii

No dobra, może jedno spotkanie. Najciekawsze starcie z tych, które ostatnio udostępniłem. Jest to mecz z sezonu 2001/2002, do Słupska przyjechał MKS Pruszków z Plutą, Korytkiem i Golańskim w składzie. Po przejściach sezon wcześniej nie byli zbyt przyjaźnie przyjęci, a ponadto Czarni wręcz zmietli ich z parkietu, wygrywając to spotkanie różnicą aż 30 punktów!

No i taki mały bonusik. Rok temu Torontos wrzucił nagranie z meczu Pakmet Starogard Gd. - Czarni. Było to pierwsze starcie PlayOff ówczesnej 2 ligi sezonu 1998/1999. Przegraliśmy ten mecz, ale później u siebie udało nam się zwyciężyć. Były to złe początki bardzo udanych rozgrywek - właśnie ten skład Czarnych awansował kilka tygodni później do ekstraklasy (wtedy 1 ligi). Prawdopodobnie jest to najstarszy zarejestrowany mecz Czarnych.

I połowa

II połowa
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez Dafi 09 Wrz 2013, 20:23

MureQ gratulacje.... :)
Dafi
MVP
MVP

Postprzez Alien 09 Wrz 2013, 21:49

MureQ nie wiem czy był ten mecz tutaj bo jeszcze nie oglądałem spotkań jakie zamieściłeś,ale ja mam nagrany mecz gwiazd ze Słupska i bodajże jak graliśmy z Włocławkiem jak Shammgod był u nas. Będę u mamy to sprawdzę.
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Alien 14 Lut 2015, 13:54

Te kaszaloty wywisiły jakiś transparent na początku obwodnicy. Trzeba to pojechać i tą szmate zerwać ale ja nie jestem już mobilny.
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez biedronaaa 14 Lut 2015, 14:02

a co tam ciekawego wywiesili ?
biedronaaa
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Alien 14 Lut 2015, 14:14

jutro derby wszyscy na biało :) nie wiem dlaczego to tu napisałem w tym temacie ale szybki temat hehehe :)
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez sisar 14 Lut 2015, 14:45

Nic nie zrywać, delikatnie ściągnąć, dopisać co trzeba i wywiesić spowrotem.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Postprzez BED 14 Lut 2015, 15:19

Lubie to!
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez WLooDI 14 Lut 2015, 16:08

Koniecznie! Trzeba to przerobic, przeciez to darmowy bilbord o derbach tylko kolory sie niezgadzaja. Ktos juz sie tym zajął czy trzeba tam jechać? W ktorym to miejscu?
WLooDI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez sisar 14 Lut 2015, 16:22

WLooDI napisał(a):Koniecznie! Trzeba to przerobic, przeciez to darmowy bilbord o derbach tylko kolory sie niezgadzaja. Ktos juz sie tym zajął czy trzeba tam jechać? W ktorym to miejscu?

WLooDi nie przerobić, poprawić. Poprawić błędy ortograficzne, stylistykę, interpunkcję i zadbać że tak powiem o poprawność polityczną.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Postprzez Alien 14 Lut 2015, 16:29

Jak jeszcze jest to jest to na zjeździe Bolesławice :) to tam gdzie te mieszczuchy z aglomeracji nad dzierżęcinką będą wjeżdzać do naszego pięknego miasta :)
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Poprzednia

Wróć do Czarni Słupsk

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość