Forum na PDA/Smartphone

Pytania, problemy, sugestie, opinie...

Forum na PDA/Smartphone

Postprzez dany 15 Paź 2007, 10:54

Witam.

Często czytam forum mobilnie, przy użyciu telefonu, jednak forum w tej postaci niezbyt nadaje się do czytania na małym wy?wietlaczu, poza tym jest przeł?dowane elementami graficznymi, co dla osób używaj?cych GPRS do poł?czeń jest niepotrzebym wydatkiem.
Postanowiłem napisać server proxy dla forum, który w locie zamienia je na formę bardziej oszczędn?, przystosowan? do czytania na małych wy?wietlaczach. Forum znajduje się pod adresem:

http://www.infocity.pl/czarni_pda

Cechy:
- ok 10 krotne zmniejszenie objęto?ci każdej strony
przykład: http://www.czarni.eslupsk.pl/forum/view ... 16&start=0
oryginał: 340 150 bajtów
wersja PDA: 28 658 bajtów
- temat pobierany jest z głównego serwera tylko wtedy, gdy doszedł jaki? wpis w temacie, w innym przypadku wysyła zapisan? proxy kopię, odci?ża to główny serwer forum.
- obsługa emotikon, na razie pobierane s? z głónego serwera, ale z czasem zrobię ich kopię

Do zrobienia:
- kompresja GZIP, jeszcze bardziej zmniejszy przesyłan? ilo?c danych między urz?dzeniem a proxy
- lepsza nawigacja po temacie (następna, poprzednia strona)
- informacje o ostanim wpisie na li?cie tematów
- dopasowanie akrkusza css celem zwięszenia czytelno?ci
- link umozliwiaj?cy odpowiedĽ w temacie (ze względów bezpieczeństwa kieruj?cy do głownego serwera forum)

Forum testowałem na:
- Qtek 8310 (HTC Torando) z WM 5, przegl?dark? IE
- iPAQ 3950 z Pocket PC 2003, przegladarka Pocket IE
- przegl?darkach stacjonarnych (IE, Firefox)
- SE W850i (powinno działać na wszystkich nowych SonyEricsson, maj? ta sam? przegl?darkę, trochę się zlewaj? tematy forum, ale da się czytać)

Wszelkie uwagi i opinie miele widziane
Ostatnio edytowany przez dany, 15 Paź 2007, 15:47, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Miejscowość: Słupsk

Postprzez Rychu#07 15 Paź 2007, 15:02

Ooo super sprawa, dzięki za pomoc w rozwoju forum.

Jak forum będzie mulić sam będe korzystac z tej opcji na swoim stacjonarnym.
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez rzeka 15 Paź 2007, 16:09

Jest 1 minus Twojej wersji, którego nie mogę przeboleć - wyszczególnianie najnowszych postów
Awatar użytkownika
rzeka
Junior
Junior

Postprzez dany 15 Paź 2007, 16:41

Wyszczególnianie najnowszych postów jest funkcj? oryginalnego forum powi?zan? z profilem użytkownika, na serwerze przechowywana jest informacja kiedy dany użytkownik przegl?dał temat i przy następnym wejsciu mog? być zaznaczone te posty które ukazały się od ostatniego czytania.

Moja wersja nie wykorzystuje profili użytkownia, musiałaby przekazywać logowanie, a to już nie byłoby bezpieczne,
mógłbym wykorzystać cookie, ale wtedy zaznaczałoby te posty które nie były czytane w wersji PDA, nie uwzględniaj?c tego że mogłe? je przecież przeczytać w pełnej wersji, je?li takie roazwi?zanie byłoby akceptowalne, w wolnej chwili moge o tym pomy?leć.
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez MureQ 15 Paź 2007, 18:08

Przetestowane również na konsoli PSP - działa ;)
Wielkie dzięki dla Danego, bardzo fajne rozwi?zanie. U mnie na PSP brakuje tylko kodowania odpowiedniego, przez co krzaczki mam, ale to już po prostu kwestia sprzętu, który muszę uaktualnić poprzez homebrew.
Dwie kwestie - przydałby się jaki? odno?nik w stylu poprzednia strona, czy wróć pod koniec strony, bo aby cofn?ć się do wyboru tematów musiałem używać opcji wstecz PSP.
Link "odpowiedz" prowadzi do oryginalnego forum i strony logowania, które już tak dobrze nie wygl?da, ale chyba inaczej rozwi?zać się tego nie dało.
Podsumowuj?c - gratuluję i dziękuję za wykazanie inicjatywy ;)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez rzeka 15 Paź 2007, 19:53

[quote=dany]Wyszczególnianie najnowszych postów jest funkcj? oryginalnego forum powi?zan? z profilem użytkownika, na serwerze przechowywana jest informacja kiedy dany użytkownik przegl?dał temat i przy następnym wejsciu mog? być zaznaczone te posty które ukazały się od ostatniego czytania.

Moja wersja nie wykorzystuje profili użytkownia, musiałaby przekazywać logowanie, a to już nie byłoby bezpieczne,
mógłbym wykorzystać cookie, ale wtedy zaznaczałoby te posty które nie były czytane w wersji PDA, nie uwzględniaj?c tego że mogłe? je przecież przeczytać w pełnej wersji, je?li takie roazwi?zanie byłoby akceptowalne, w wolnej chwili moge o tym pomy?leć.[/quote]

Wiem jak to działa, spokojnie, po prostu brakuje, nie mówię, że ma być :-)
Awatar użytkownika
rzeka
Junior
Junior

Postprzez dany 16 Paź 2007, 00:45

- dopie?ciłem trochę wygl?d, tak żeby trochę przypominało oryginał
- dodałem info o ostatnim wpisie w temacie
- dodałem obsługę "zwiechy" głównego forum, aby specjalnie nie obci?żać serwera forum, je?li ten nie odpowie w ci?gu 5sek, to wyswietlana jest ostanio pobrana wersja strony
- zapamiętuje ostatni? wizytę (w wersji PDA oczywi?cie) i zaznaczam je?li co? pojawiło się nowego, nowe wpisy od czasu ostatniej wizyty też s? osnaczane.
- dodałem nawigację po temacie, łatwo skoczyć na dół/górę strony oraz wrócić do poprzedniego menu
- emotikony przegrałem z głównego serwera, skróciłem nazwy

Ok, zostawiam to teraz tak jak jest, chyba że mnie znowu "nawiedzi" pisanie do szuflady :) My?lę jeszcze o

- opcjonalne, wył?czanie polskich znaków
- opcjonalne, wył?czanie wty?wietlania zdjęć w postach, zamiana ich na linki
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez sisar 16 Paź 2007, 05:21

Dany jeste? the best, dobra robota, wszystko ?miga aż miło. :)
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez defender 16 Paź 2007, 07:55

Jestem pod duzym wrazeniem. Bardzo pozyteczna inicjatywa. Dziekuje.

defender@Mio P550 :D
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez dany 25 Paź 2007, 01:23

Jednak po testach wył?czyłem wszystkie grafiki a emotikony (buĽki) zamieniłem na tekst, tak jest dużo szybciej, bo każda grafika to jednak dodatkowe poł?czenie, a w sumie niewiele daje, oczywi?cei je?li kto? używa stacjonarnie to można je wł?czyć w ustawieniach
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Re:

Postprzez defender 03 Gru 2007, 16:09

@Dany, będzie nowe forum dostępne dla PDA?
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Forum na PDA/Smartphone

Postprzez MureQ 03 Gru 2007, 16:58

Właśnie? :P
Od niedawna sporo czasu spędzam na forum korzystając ze Smartphone`a i jednak transferu idzie na ten cel dużo.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez dany 03 Lis 2010, 20:56

Znalazłem w sieci i zainstalowałem styl mobilny zrobiony pod iPhone, na nim działa miodzio, forum jest szybkie i małe.
Zmodyfikowałem kod phpBB aby automatycznie ustawiał ten styl dla mobilnych przeglądarek, dajcie info jak to działa, może trzeba będzie poszukać innych styli dla "nie iPhone"
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez sisar 03 Lis 2010, 21:11

Faktycznie całkiem nieźle śmiga na iPhonie. :)
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez MureQ 03 Lis 2010, 21:13

Android z Operą na Xperii X10 - bardzo dobrze działa :)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez Bilek 03 Lis 2010, 21:14

Armagiedion i tragedyja. Na SE Elm i Hazel mi to chyba nie działa jak powinno - ratuj, co zrobić, by wrócić do stanu poprzedniego ;) korzystam z Opery i bylo bajecznie... do dzis :(

bo to ani bardziej przejrzyste nie jest, ani wcale szybciej nie chodzi, a generalnie to nie mogę nawet do żadnego tematu sie dostać :/
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez dany 03 Lis 2010, 21:51

Wiedziałem ze Bilkiem to będa problemy :) Niestety na monochromatycznych znakowych wyświetlaczach działa tak sobie, tu się zgadzam :)

Ale wracając do tematu, złoty środek, wersja iPhone znajduje się pod adresem:
http://czarni.slupsk.pl/forum/i

W wolnej chwili dorobię linka z wersji mobilnej do pełnej, żeby nie kombinować

edit:
A ze szybciej chodzi to raczej oczywiste, chociaż zysk jest niewielki bo całe forum aktualnie jest poddane kompresji, to dla porównania:
strona główna, wersja SKSK: 4318b, wersja iPhone: 1057b
forum drużyna, wersja SKSK: 7849b, wersja iPhone: 2098b

wiec zysk jest jakoś 4x, jak jedziesz gdzieś gdzie prędkość max to GPRS to zauważysz różnicę, poza tym strona jest prostsza w konstrukcji więc telefon szybciej ją wyrenderuje
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez BED 03 Lis 2010, 22:42

Witam

Nowy serwer działa rzeczywiście trochę wolniej - ale nie jest to znacząca różnica.
W Firbugu Page Speed spadek szybkości rzędu jakichś 5%-20%

Ale na iPhonie domyślnie nie ładuje się strona dedykowana dla jabłuszek.
To samo test na Safari z włączonym emulowaniem iPhona.

Po Edytce:

Dobra źle Cię chyba zrozumiałem.
Rozumiem, że wersja iPhonowa działa tylko pod podanym linkiem
a nie ma domyślnego forwarda.

Natomiast IMO różnica między ładowaniem wersji postawowej z iPhonową jest mniejsza.
A odczuwalna tylko przed załadowaniem Cachu.

Przykładowa strona:
pierwsze załadowanie: 40kB / 186.5kB
drugie załadowanie (z cachem) 31.9kB / 52.8kB

Na pewno duży plus w tej zzainstalowanej skórce jeśli chodzi o wyeliminowanie zbędnych bajerów i walory estetyczne ;)

dany napisał(a):Wiedziałem ze Bilkiem to będa problemy :) Niestety na monochromatycznych znakowych wyświetlaczach działa tak sobie, tu się zgadzam :)

No nie wszyscy mogą korzystać z Retina Displaya :język:

Po Edytce2:

Natomiast po wczytaniu stronki na iPhonie różnica jest kolosalna
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez dany 03 Lis 2010, 23:12

BED napisał(a):Witam

Nowy serwer działa rzeczwiście trochę wolniej - ale nie jest to znacząca różnica.
W Firbugu Page Speed spadek szybkości rzędu jakichś 5%-20%

Bedzie na razie wolniej, bo serwer nie jest dedykowany, w dodatku jakoś PHP niezbyt dobrze chce gadać z MSSQL (było masę komplikacji z przeniesieniem forum, w końcu skończyło się na napisaniu skryptu, który wszystko przekoduje na UTF-8 bo inaczej PHP nie chciał "gadać"), a już kończąc na tym, że patrząc na samą konstrukcję phpBB, ze przy wyświetlaniu strony głównej zadaje 10 pytań do bazy.
Ale taka konfiguracja umożliwi nam ładną integrację forum ze stroną SKSK

BED napisał(a):Ale na iPhonie domyślnie nie ładuje się strona dedykowana dla jabłuszek.
To samo test na Safari z włączonym emulowaniem iPhona.

Po Edytce:

Dobra źle Cię chyba zrozumiałem.
Rozumiem, że wersja iPhonowa działa tylko pod podanym linkiem
a nie ma domyślnego forwarda.

Był domyślny wybór skórki, niestety u niektórych pojawiły się problemy, w dodatku ta skórka jest jeszcze do podrasowania, więc zdecydowałem się na wariant jaki wszyscy stosują, ze inny adres.

BED napisał(a):Natomiast IMO różnica między ładowaniem wersji postawowej z iPhonową jest mniejsza.
A odczuwalna tylko przed załadowaniem Cachu.

Przykładowa strona:
pierwsze załadowanie: 40kB / 186.5kB
drugie załadowanie (z cachem) 31.9kB / 52.8kB

Na pewno duży plus w tej zzainstalowanej skórce jeśli chodzi o wyeliminowanie zbędnych bajerów i walory estetyczne ;)

Fotki to raz, wiadomo ze z czasem lądują w cache, ja pisałem o zmniejszeniu rozmiaru przesyłanych danych jeśli chodzi o sam HTML strony, ten się nie Yippie-Ki-Yay

dany napisał(a):Wiedziałem ze Bilkiem to będa problemy :) Niestety na monochromatycznych znakowych wyświetlaczach działa tak sobie, tu się zgadzam :)

BED napisał(a):No nie wszyscy mogą korzystać z Retina Displaya :język:

Po Edytce2:

Natomiast po wczytaniu stronki na iPhonie różnica jest kolosalna

Nie mam Retiny, ale fakt różnica jest kolosalna
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez BED 04 Lis 2010, 01:32

dany napisał(a):Bedzie na razie wolniej, bo serwer nie jest dedykowany, w dodatku jakoś PHP niezbyt dobrze chce gadać z MSSQL

O ile nic się nie zmieniło to tak jak piszesz PHP na IIS'ach jest generalnie mniej wydajne i bardziej problematyczne nie mówiąc o współpracy z MSSQLem. No Windowsy to przeca królestwo ASP.

dany napisał(a):(było masę komplikacji z przeniesieniem forum, w końcu skończyło się na napisaniu skryptu, który wszystko przekoduje na UTF-8 bo inaczej PHP nie chciał "gadać")

No chleb powszedni - a baza nie była już w UTf-ie ???
Ale widzę, że i tak wszystko pięknie funkcjonuje.

dany napisał(a):a już kończąc na tym, że patrząc na samą konstrukcję phpBB, ze przy wyświetlaniu strony głównej zadaje 10 pytań do bazy.
Ale taka konfiguracja umożliwi nam ładną integrację forum ze stroną SKSK

No i phpBB z tego słynie - do tego jeszcze dochodzi duże obciążenie procka jakie generuje.
- są oczywiście płatne alternatywy ale wątpię w możliwość przenosin danych.
Zresztą lata świetności forum przeminęły.
Jaką integrację masz na myśli? Tzn czy jeszcze coś planujesz zmienić?

Widziałem betę strony - jest OK :)
Ale uderzyły mnie ogromne rozmiary grafik. Pewnie były jeszcze przed ostateczną kompresją?
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez dany 04 Lis 2010, 02:26

BED napisał(a):No chleb powszedni - a baza nie była już w UTf-ie ???

Była w MySQL, MSSQL (jak i wszystkie inne poważniejsze systemy DB) domyślnie przechowuje albo w ANSI albo w Unicodzie, niestety phpBB nie udało się zmusić aby tak czytał z bazy, uparcie w UTF-8, wiec sztucznie jest w UTF-8 i działa

BED napisał(a):No i phpBB z tego słynie - do tego jeszcze dochodzi duże obciążenie procka jakie generuje.
- są oczywiście płatne alternatywy ale wątpię w możliwość przenosin danych.
Zresztą lata świetności forum przeminęły.
Jaką integrację masz na myśli? Tzn czy jeszcze coś planujesz zmienić?

Dane da się przenieść, ale nie warto, bo już chciałem się pokusić o własny silnik, ale czas nie ku....
Z forum już nie będę nic mieszał, ale posiadanie bazy w MSSQL pozwoli mi np. na wykorzystanie tego samego logowania do strony jak i forum, wyciągnięcie informacji typu "ostatnio na forum", a może nawet komentowanie artykułów jako wpisy forum

BED napisał(a):Widziałem betę strony - jest OK :)
Ale uderzyły mnie ogromne rozmiary grafik. Pewnie były jeszcze przed ostateczną kompresją?

[/quote]

A to nawet nie wiem, zobaczę w wolnej chwili jak to wygląda

A tak wogólnie EOT, bo to nie ten temat.
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez BED 04 Lis 2010, 10:02

dany napisał(a):Dane da się przenieść, ale nie warto, bo już chciałem się pokusić o własny silnik, ale czas nie ku....
Z forum już nie będę nic mieszał, ale posiadanie bazy w MSSQL pozwoli mi np. na wykorzystanie tego samego logowania do strony jak i forum, wyciągnięcie informacji typu "ostatnio na forum", a może nawet komentowanie artykułów jako wpisy forum

Rozumiem, strona używa MSSQLa i Forum teraz też to rzeczywiście daje spore możliwości.
Do starej (historycznej) strony opartej na Smarty też coś podobnego kiedyś dorabiałem.
Bodajże wyciąganie ostatnio aktywnych topiców.

okey EOT :x
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez Dj_SnAkE 07 Lis 2010, 20:11

A co polecacie na HTC HD 2
Yippie-Ki-Yay pis'iorow !
Awatar użytkownika
Dj_SnAkE
Rezerwowy
Rezerwowy

Miejscowość: Ustka/Londyn

Postprzez defender 07 Lis 2010, 23:41

Ja jeszcze w kwestii smartphone`a z Androidem. Jest taki fajny program Tapatalk http://www.tapatalk.com
Zresztą jest też wersja na gejfona, BB i symbianowe Nokie (3rd i 5th). Płatny, choć występuje darmowa wersja Read Only.
Czy da się zrobić tak, żeby nasze forum było w nim dostępne? Jakoś dodać obsługę forum do tego progsa?

Coś tutaj piszą na ten temat:
http://ocforum.pl/21-wortal-i-forum/tap ... rum-32953/
http://openmobile.pl/2010/04/tapatalk-f ... e-symbian/
Ja nie mam niestety zielonego pojęcia o co chodzi:-)
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez dany 08 Lis 2010, 02:12

Namówiłeś mnie :) Choć generalnie średnio mi się podoba (np. wchodzisz w najnowsze, klikasz w temat a przerzuca Cię na pierwszą stronę tematu, nonsens), to może komuś się przyda

TapaTalk jes programem do czytania forum na smartphonie, jest wersja dla iPhone, Android, BlackBerry i Nokia:
http://www.tapatalk.com/mobile.php

Po zainstalwoaniu Nasze forum znajdziemy albo w kategorii sport/others albo przez wyszukiwanie po wpisaniu frazy SKSK.

Nie sprawdziłem działania wysyłania, bo to tego potrzebna jest płatna aplikacja
Nie działała funkcja przeglądania tematów, to naprawiłem, bo kod dodatku mieli Yippie-Ki-Yay
Nie działa funkcja "Najnowsze" ale myślę, że też znajdę i naprawię

PS. Przez to forum to się niechcący PHP nauczę, a już myślałem że moim wieku to niemożliwe :)

Edit: Platna wersja juz ładnie skacze do ostatniego postu w forum, pokazuje użytkowników online, można edytowac wpisy. Polecam, fajnie to dziala
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez dany 08 Lis 2010, 03:04

Oprócz wersji iPhone, dla przypominienia pod adresem
http://czarni.slupsk.pl/forum/i/

dołożyłem wersję mobilną opartą na stylu STG-Mobile

http://czarni.slupsk.pl/forum/m/
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez defender 08 Lis 2010, 11:07

dany napisał(a):TapaTalk jes programem do czytania forum na smartphonie, jest wersja dla iPhone, Android, BlackBerry i Nokia:
http://www.tapatalk.com/mobile.php

Po zainstalwoaniu Nasze forum znajdziemy albo w kategorii sport/others albo przez wyszukiwanie po wpisaniu frazy SKSK.

Wystarczy w szukajkę wpisać << czarni >> i już znajduje nasze forum. Jak tylko do Android Market dodadzą możliwość płatności PayPal i zaktualizuję Galaxy S do Froyo - kupię sobie pełną wersję, bo to ciekawy program.

@dany, bądź błogosławiony teraz i na wieki :-)
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez dany 21 Gru 2010, 17:28

Zainteresuje to tylko defendera, ale po mojej interwencji poprawili nieco moduł Tapatalk do PHPBB, wgrałem go na nasz serwer i faktycznie w końcu działają tematy przyklejone i ogłoszenia, ponoć dodali obsługę podstawowych BBCodes.
Wg mnie działa też nieco szybciej, ale może to subiektywne wrażenie
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez Michaal 21 Gru 2010, 17:37

Od kilku dni nie działa mi forum przez tel nokia e63, po próbie wejścia na forum pokazuje się komunikat o wersji symbiana, przegladarki itp. Ogólnie nic z tego nie kumam...
Awatar użytkownika
Michaal
Kadet
Kadet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez dany 21 Gru 2010, 17:57

Michaal napisał(a):Od kilku dni nie działa mi forum przez tel nokia e63, po próbie wejścia na forum pokazuje się komunikat o wersji symbiana, przegladarki itp. Ogólnie nic z tego nie kumam...

Faktycznie, po przeniesieniu forum na inny serwer zapomniałem ustawić wersji mobilnych, już powinno działać.
Szkoda, że na E63 nie masz Tapatalk, ja już inaczej nie używam :)
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez Dafi 21 Gru 2010, 18:00

Mialem podobny problem co Michaal, ale widze Twoja robote Dany. Bede musial sie przyzwyczaic do tego nowego "tworu" [:o :P :)
Dafi
MVP
MVP

Postprzez Michaal 21 Gru 2010, 18:01

Działa już, dzięki.
Tego Taptalk trzeba jakoś zainstalować na tel??
Awatar użytkownika
Michaal
Kadet
Kadet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez dany 21 Gru 2010, 18:27

tak Tapatalk to aplikacja na telefon, głównie na iOS (działa rewelacyjnie), Androida i WM7, ale tez na Nokie, niestety wg OviStore E63 nie jest obsługiwane, taki to już sposób działania Nokii, dlatego są gdzie są ze smartphonami.

a czemu warto ? bo przesyła bardzo mało informacji, główne wejście do forum to "najnowsze wpisy", gdzie pokazuje ci tylko te fora których nie czytałeś, dodatkowo ustawiłem kompresję, więc zużywa naprawdę mało transferu
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez MureQ 21 Gru 2010, 19:01

Kupiłem i zainstalowałem Tapatalk.
Mam nadzieję, że pieniędzy w błoto nie wyrzuciłem ;)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez defender 21 Gru 2010, 23:22

dany napisał(a):Zainteresuje to tylko defendera, ale po mojej interwencji poprawili nieco moduł Tapatalk do PHPBB, wgrałem go na nasz serwer i faktycznie w końcu działają tematy przyklejone i ogłoszenia, ponoć dodali obsługę podstawowych BBCodes.
Wg mnie działa też nieco szybciej, ale może to subiektywne wrażenie

Hmm, może rzeczywiście szybciej działa? Ciężko mi stwierdzić, bo ciągle zmieniam kernele* do mojego Froyo.
Bardzo dziękuje za pamięć, Dany. Codziennie używam Tapatalka do przeglądania forum.

*mógłbym napisać "jądra", ale dziwnie by zabrzmiało:-)
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Wróć do Funkcjonowanie forum i strony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości