Strona główna
Aktualności
Stowarzyszenie
Multimedia
Chat
MVP Kibiców Czarnych - podsumowanie 1 rundy

Aktualności > MVP Kibiców Czarnych - podsumowanie 1 rundy

227.883.jpgNiedawno skończyła się pierwsza runda sezony zasadniczego, czas więc na małe podsumowanie naszej zabawy na MVP Kibiców Czarnych. Wyniki raczej nie są zaskakujące, ale warto zobaczyć jak ocenialiśmy grę poszczególnych graczy. 

Pełny ranking dostępny jest tutaj 

I miejsce: Roderick "Rocky" Trice, średnia: 4.16

Żadne zaskoczenie, Rocky był kreowany jako gwiazda tego zespołu. Szczerze sam obawiałem się jak to wypali, mając szczególnie w pamięci jego dość nierówną formę w zeszłym sezonie. Tym razem udowodnił, że można na niego liczyć. Jak dużo od niego zależy pokazują mecze, w których go brakuje lub jest w słabszej formie. Oby tylko ostatatnie kontuzje były faktycznie ostatnimi w tym sezonie.

II miejsce: Garrett Stutz, średnia 4.00

Kto w niego wierzył, no przyznać się ? Początkowe jego występy, szczególnie w Turnieju Prezydenta nie dawały nadziei, że osiągnie poziom np. Morrisona. A to proszę, Stutz wyrósł na bardzo ważnego gracza tej ekipy. Mi osobiście przypomina sytuację z Alexem Dunnem, też młody gracz prosto po uczelni, uczący się europejskiego basketu. Oby dał nam tak samo dużo radości.

III miejsce: Marcin Dutkiewicz, średnia 3.74

Kapitan. Mentalnie i sportowo. Na boisku odpowiada głownie za łatanie dziur w defensywie, często to Marcin odpowiada za wyłączenie najgroźniejszych zawodników drużyny przeciwnej. Jak widać nasi kibice potrafią to docenić, nie oceniają jedynie zdobywanych punktów, ale również solidną pracę po obu stronach parkietu. Dla mnie to pozytywne zaskoczenie, bo zeszłym sezonie jego rola w zespole nie była taka klarowna. Teraz to od niego trener zaczyna ustalanie startowej piątki, w każdym meczu Marcin wychodzi od początku, i to wszystko przy bardzo stabilnej formie.

IV miejsce: Michał Nowakowski, średnia 3.65

Zaskoczenie na plus. Przyznaję szczerze, nie wierzyłem że Michał udźwignie ciężar bycia podstawową 4 w naszym zespole. Wiele było głosów, że ten sezon może być przełomowy dla Michała, wcześniej już zresztą pokazywał że drzemie w nim spory potencjał, ale że nabierze aż takiej pewności siebie, szczególnie w rzutach dystansowych ? Jeszcze sporo nauki przed nim, bo gra na pozycji 4 to nie tylko rzuty za 3, niecałe 3 zbiórki na mecz nie przystoi graczowi na tej pozycji, brakuje tez trochę sprytu pod koszem, ale trzymam kciuki aby ten zawodnik dalej się tak rozwijał jak do tej pory.

V miejsce: Jordan Hulls, średnia 3.49

Zaskoczenie in minus. W sumie niby znalazł się w pierwszej piątce, niby okazał się lepszy od swojego zmiennika, jednak jego gra daleka jest od ideału. Przed startem sezonu był kreowany nawet na gwiazdę ligi. Gra nierówno, po początkowych słabych meczach, zaczął dobrze grać, ale ta forma nie jest stabilna. Do końca nie wiadomo, czy czasem jego potencjał, a widać że jest ogromny, nie marnuje się na pozycji rozgrywającego. Do rzutu składa się chyba najszybciej w lidze, dodatkowo ten rzut jest na tyle nietypowy, że w zasadzie nie da się go obronić. Sam jestem ciekaw jak dalej będzie wyglądała jego gra, być może uda się dobrać do składu rozgrywającego, który w odpowiedni sposób Hulls-a uruchomi.

Dalsze miejsca:

Keith Wright, 3.20

Tomasz Śnieg, 3.06

Michał Jankowski, 2.97

Pełny ranking dostępny jest tutaj 

Dany.Komentarze do MVP Kibiców Czarnych - podsumowanie 1 rundy na czarni.slupsk.pl

powrót

NOWE POSTY NA FORUM

O CZARNYCH

Trwa ładowanie ... odśwież

DOŁĄCZ DO NAS!

Wypełnij FORMULARZ i zostań członkiem Stowarzyszenia Kibiców Słupskiej Koszykówki

Facebook